Boží Dar s nadšením přivítal historicky první závod sněhoběžek v Česku

Historicky první závod sněhoběžek v České republice proběhl v neděli 23.února na Božím Daru v Krušných horách. Klání koloběžkářů na jejich sněžných strojích bylo atraktivním doplňkem slavného Karlova běhu na lyžích. V Česku zatím téměř neznáme stroje uvedli mohutnou diváckou kulisu v pravé nadšení, zvlášť když boj o zlatou medaili probíhal až do posledního metru doslova na řídítka. Do finálového souboje sprinterského typu na 1 km dlouhém okruhu, kde nechybělo ani ostré stoupání a sjezd, se kvalifikovalo 6 borců, zejména z Klubu koloběhu Plzeň. V drtivém finiši získal premiérové prvenství Petr Pešta před bratrem Michalem, třetí dojel Ladislav Provod, všichni KK Plzeň. Ustavující vítězný čas božídarského okruhu je 2:21,2 min. Před i po samotném závodu důkladně vyzkoušelo závodní sněhoběžky velké množství diváků.
„Jsem rád, že jsme představili naší veřejnosti tyhle zajímavé mašinky. Sněhoběžky, mají své velké uplatnění v zimním období ve Finsku a právě díky kontaktu s finskými koloběžci se začínají pomalinku rozšiřovat i u nás, i když pro ně nemáme tak vhodné podnebí. Počasí je parádní a sluníčko už i docela hřeje, zkrátka byla to taková předzvěst blížící se koloběžkové sezóny.“ vysvětloval divákům do mikrofonu v cíli závodu ještě zadýchaný vítěz Petr Pešta