Česká koloběžková reprezentace v těchto dnech bojuje v Německu o Evropské tituly

Evropské Mistrovství v koloběhu 2007, jehož ideály a první realizace prosadili čeští koloběžkáři, se koná ve dnech 17 – 19. srpna v Německu v západoněmeckém Sankt Wendelu, malebné městě nedaleko francouzských hranic a cca 30 km od Saarbruckenu.
Své přihlášky do závodu podalo 10 národností: Belgičané, Češi, Finové, Holanďné, domácí Němci, Italové Švýcaři, Angličané, zástupci Srbska a tradičními hosty budou koloběžkáři z USA. V hlavních kategoriích se závodu zúčastní 52 mužů a 23 žen.
Němečtí pořadatelé připravili pro koloběžkový svátek náročný program. Závodní část Evropského šampionátu začíná v pátek v 17:00 ve rychlostním závodem na 11 km pro muže i ženy. Sobotní program startuje dopoledními štafetami týmů a odpoledne pokračuje dlouhým závodem na 30 km. V neděli je pak na programu sprint.
Českou republiku bude na Evropském šampionátu zastupovat z části nově složená reprezentace, postavená zejména na mladých plzeňských závodních Martině Smitkové, Martinu Kadlecovi a Patricii Kadlecové, doplněná o velezkušeného Milana Gazárka další ostřílené borce.
Drobná svalová zranění a hlavně únava z náročného programu pak rozhodla o neúčasti českého suveréna Ladislava Provoda, stejně tak, jako osobní důvody u Petra Pešty. Pešta společně se svojí ženou Markétou Peštovou (dříve Štejrovou) očekávají v blízká době narození potomka. „Držím palce celému týmu a hlavně mým nástupkyním přeji jen to nejlepší, ať prodají vše co natrénovaly a taky štěstí v náročných soubojích“, dodává Markéta Peštová, česká závodnice s největší sbírkou cenných kovů z Mistrovstvích Světa a Evropy.