logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

AŠSKÁ KOLOBĚŽKA 2012

S mírným odstupme vydáváme reportáž  o neděli 16.9., kdy v Aši proběhl velmi úspěšně druhý  ročník koloběžkový závodů pro děti Ašská koloběžka.
Akce se konala v moderním sportovním areálu Háj  pod nedalekou rozhlednou (asi jen 500 m daleko), rozhledna je mohutná žulová stavba 33 m vysoká  z roku  1903  a je z ní parádní výhled na Krušné hory i do Německa. T.j. dopoledne nebylo to jen o koloběžkách, ikdyž ty samozřejmě dominovaly.
Závody měly výbornou atmosféru a byly skvěle pořadatelsky zvládnuty nadšenci okolo Petra Fišera.
Trasa závodu koloběžek  byla po hlaďoučkém asfaltu, ale rovina to není, i pro ty menší už mírné stoupání a sjezd. Kategorie 7-9 a 10 – 12 let měly už jako trasu 1100 m dlouhý asfaltový ovál na 2 respektive 3 kola. V cíli závodu nemohl  být smutný nikdo z účastněných prcků, protože  při vyhlašování každý  dostal diplom, medaili  a nějaké dobroty na zub, či plyšáka a pod., vítězové si k tomu užili bednu, vždy vyhlašovali kluky i holky a pořadatelé všem nechali na památku čísla…….
A aby prckové měli i další vyžití, byl kromě  volně v areálu přístupných různých prolézaček, klouzaček, pískoviště, nafouknutý skákací hrad (zdarma) a místní horolozeci ještě otevřeli 7m vyskou stěnu, kde za jejich dozoru a pomoci děti  (i dospělí) mohli lézt.