Koloběžkový závod při Plzeňské Apriliádě 2005 je úspěšnou minulostí

Apriliáda 2005

Opět po roce se náš klub se podílel uspořádáním koloběžkového závodu pro veřejnost na otevření turistické sezóny města Plzně a to na APRÝLA 1.4.2005.
Od časného dopoledne až od 17 hodin bylo 7 klubových koloběžek v neustálé permanenci. Děti nejútlejšího věku i odrostlá mládež včetně dospělých, ti všichni zkoušeli v krátkých rozjížďkách svoji hbitost a pro některé to bylo úplně první setkání s koloběžkou v životě. Závod mužů bez rozdílu věku vyhrál Jiří Přibáň za 18s 03, druhý byl Martin Rada a třetí Lukáš Malinčák. V ženách zvítězila Tereza Musílková za 20s, 43, před Veronikou Pláničkovou a Nikolu Bušajovou.
Tato masová akce znovu pomohla osvěžit koloběh v povědomí široké veřejnosti. Novinové články s fotkami koloběžek, zvoucí na Apriliádu byly realitou minulého týdne. Těžko říci zda byl překonaný loňský počet závodníků, ale je téměř jisté, že 700 účastníků mohlo koloběžkové rozjížďky absolvovat.
Teď čeká KK Plzeň další pořadatelský oříšek, ostré zahájení závodní sezóny 2005. Pozvánka je ve fázi posledních úprav, srdečně zveme.
Neděle 24. dubna bude patřit po obědě na cyklo-oválu Lopatárna koloběžkám. Pro ty, kdo plánují delší výlet na území plzeňské čtvrti Doubravka připomínáme, že necelé 2 km od konání závodu bude probíhat pouť Sv. Jiří, největší akce svého druhu v Plzni.