KRÁLOVSKÁ ETAPA 111 KM 2011Opět na závěr sezóny, tentokrát v sobotu 1. října 2011 se uskutečnila další jízda koloběžkových gladiátorů na “královské trase 111 km“ z Plzně do Horní Blatné v Krušných horách s celkovým výškovým převýšením cca 2560 metrů.
Prakticky letní počasí +23°C a téměř bezvětří přálo krásné, pohodové a přesto nejrychlejší jízdě v historii!! Těsně pod 5 hodin trvala cesta o délce 111 km z Plzně Doubravky do Horní Blatné a průměrbyl na extrémně náročné trase přes 22 km/h!
Letos se na cestu vydali 3 gladiátoři Láďa Provod, Petr Pešta a na Košutce se po 7 km přidal Marek Kadlec, který bez problémů zvládal nastolené tempo. Cesta tradiční, po neelých třech hodinách a 65 km v Útviné klasicky oběd. Po cca 50 minutové pauze jsme překvapivě v pohodě zahájili dlouhý stoupavý úsek na Přílezy a Hlinky (cca 5 km).   I lázeňská kolonáda v Karlových Varech byla projeta hladce, takže když nás Marek u Horního nádraží opouštěl, měli jsme neskutečný průměr 23,5 km/h!
A pak už jsme s Láďou vyjeli vstříct nejtěžší části cesty. Po ujetých 100 km projíždíme obec Merklín, kde začíná náročné 11 km dlouhé stoupání na vrcholky Krušných hor a cíl byl jediný – srazit čas jízdy pod pět hodin.  Podařilo se, ale oba jsme toho měli dost, v cíli – Horní Blatné pak nechutnalo ani triumfální pivo. Nakonec ale odlehlo a večer byl tradičně veselý.