21. sezóna přinesla i výtečné výsledky v Rollo lize

Po letošních úspěších na ME a MČR a Eurocupu máme za sebou už i 21. klubovou sezónu a 45. ročník Rollo ligy! Jsme už plnoletí i v USA.
Finále 45.ročníku Rollo ligy se jelo poprvé v novodobé historii jako jednodenní závod, v neděli 29. září v centru Hradce. Velmi atraktivní 1,3 km dlouhý okruh, byl technický a v silném větru i těžký a pověřil zdatnost závodníků.
Poslední závod sezóny přinesl našemu týmu několik úspěchů. První místo pro žákyni Kamilu Peštovou a kadeta Mikiho Kubíka, master Petr Pešta skončil ve své kategorii druhý, stejně jako žák Jáchym Baxa a třetí dojela přípravkářka  Michaela Kadlecová.
Kdo bohužel nebyl na startu, byl náš fenomenální veterán Ladislav Provod, kterého přepadly na závěr sezóny bolesti části zad a nemohl zúročit v závodě svůj trénink. A Láďova neúčast měla dopad i do Celkového pořadí Rollo ligy, díky pěti bodové bonifikaci za poslední RL závod, se před Láďu těsně dostal Michal Jarůšek, který měl z nečekaných ligových stupňů obrovskou radost, což je skvělé, Michal je fajn kluk a Láďa má i tak doma kila medailí i pohárů.
Celkové vyhlášení Rollo ligy pak bylo slušnou přehlídkou našich závodníků.
V Přípravce Michaela Kadlecová, Žákyně první Kamča Peštová, druhá Anděla Kubíková, Kadeti vítěz Miki Kubík, Muži master vítěz Petr Pešta, veterán Láďa Provod.  A samozřejmě i další členové klubu jako např. bratři Baxovi (Kryštof a Jáchym),  Karel Cvalín, Marek a Martin Kadlec, Jindra Šmíd, Lenka Štemberová,  Kryštof Pícl, Míra Kasík, Martina, Naďa a Dáša Kadlecovky, Lucka Klímová jsou oporou a součástí další úspěšné sezóny.
 
A vyznamenali jsme se i v týmech, náš tým mužů, oslavil vítězství v kategorii družstev, první po druhých místech od posledního triumfu v roce 2013 a celkově již šestnácté vítězství! Po loňském třetím místě je zlaté i naše mládežnické družstvo.
Konkurence kolem nás v posledních letech rychle roste, ale nepřerostla a máme své velikány i mladé dravé závodníky. Náš klub je pevným základním prvkem Českého Svazu koloběhu a Rollo ligy – bez KK Plzeň by koloběžkový sport v Česku i Evropě nebyl na tak vysoké závodní i organizační úrovni.
Skvělou sezónu k 51. výročí Rollo ligy a našim 21 letům v závodním pelotonu jsme si opět užili!
3,4 Trhni si nohou!